16 днів проти насильства в сім'ї

16 днів проти насильства в сім'ї

Проблема сімейного насильства на сьогоднішній день є дуже гострою.

Насильство в сім'ї — це будь-які умисні дії (або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю. Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти...

 

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію 16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради однієї мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів місцевого самоврядування, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Проблема сімейного насильства на сьогоднішній день є дуже гострою.

Насильство в сім'ї — це будь-які умисні дії (або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю. Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти... До проведення акції “16 днів проти насильства” може долучитися: кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії; кожна організація, яка може провести будь-який захід спільно з іншими організаціями; кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.

Насильник повинен знати, що обов’язково буде покараний!

Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити факти насильства в сім’ї.

 

ВАЖЛИВО!

Якщо ви стали жертвою насильства в сім’ї, вам загрожує небезпека, телефонуйте 102 до поліції або 21778 до міської ради та повідомте про те, що відбувається!

Національна “гаряча лінія” 0 800 500 335 або з мобільного 386 — в межах України всі дзвінки безкоштовні.

Дополнительная информация