Проведено громадські слухання щодо обговорення Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та подальшого обслуговування та утримання багатоквартирних будинків

Проведено громадські слухання щодо обговорення Закону України

«Про житлово-комунальні послуги» та подальшого обслуговування та утримання багатоквартирних будинків

10 вересня 2018 року в залі засідань Решетилівської міської ради в кінці робочого дня відбулися громадські слухання щодо обговорення Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та подальшого обслуговування та утримання багатоквартирних будинків.

Відповідне розпорядження було прийнято секретарем міської ради Оксаною Дядюновою від 23.08.2018 за № 262. Про слухання було інформовано в «Решетилівському віснику», сайті міської ради та через ФейсБук, запрошувалися представники усіх багатоквартирних будинків.

Дані слухання були зумовлені внесенням змін до двох Законів України, які регламентують надання послуг населенню: «Про житлово-комунальні послуги» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», що, в свою чергу призведе з 01.05.2019 до змін на ринку надання послуг з утримання багатоквартирних будинків.

 

З вступним словом до присутніх, яких було 16 чоловік, звернувся начальник відділу організаційної, інформаційної та інвестиційної роботи виконавчого комітету міської ради Романов Андрій, який коротко поінформував про суть зібрання, його наслідки та ведення протокольної частини.

Присутніми було обрано головою засідання Юрія Шинкарчука – заступника міського голови, а секретарем – Гриба Ростислава – спеціаліста І категорії відділу інфраструктури, ЖКГ, побутового і торгівельного обслуговування, транспорту та зв’язку та управління комунальним майном виконавчого комітету міської ради.

Більше години присутні обговорювали ситуацію, що вже виникла внаслідок змін до законодавства, а також її наслідки, які будуть після нового року та ближче до контрольної дати – 01.05.2019. Було вказано на економічну невигідність та своєрідну роль посередника, яким буде управитель, що не цікавитиметься власне об’єктом управління – будинком з його жителями, а просто стягуватиме гроші. Також було зачитано перелік обов’язкового пакету послуг, який він буде надавати. Різниця в тому, що зараз мешканці (особливо ОСББ) можуть на власний розсуд вибирати пакет послуг та кінцевого їх надавача, встановлювати самостійно тарифи на власні «забаганки»; а там буде діаметрально протилежна історія.

За наслідками обговорення було прийнято одноголосно рішення про те, що вказану інформацію потрібно довести через мешканців до жильців усіх багатоквартирних будинків, де ще не створено ОСББ, аби оперативно визначитися із подальшим функціонуванням; поширити інформацію через доступні канали ЗМІ. Адже крайня форма управління, яка виникне через пасивність та невизначеність жителів – призначення управителя – є найбільш економічно невигідною.

Міська рада просить мешканців бути більш активними в даному плані.

Дополнительная информация