Екологія: завершено черговий етап розчищення Говтви

Екологія: завершено черговий етап розчищення Говтви

В році, що минув, тривали роботи по розчищенню русла річки Говтва поряд з Решетилівкою, які розпочалися ще у 80-ті роки минулого століття. Свого часу річкове ложе було поглиблене спочатку між двома мостами, тим, що на автотрасі Київ – Харків та тими, що в центрі нашого міста. Потім – на відрізку проліг від центру Решетилівки до Решетилівського аграрного ліцею ім. І.Г.Боровенського.

Ну, а цьогоріч, нарешті, було завершено ще один етап поліпшення екологічного стану головної «водної артерії» Решетилівщини, який стартував ще у 2005 році поблизу території колишньої колгоспної тваринницької ферми, що в селі Шкурупіївка. Спочатку пришкурупіївську річку поглиблював земснаряд, що належав київському ВАТ «Гідромеханізація». Але ця столична фірма збанкрутувала. Її «естафету», щодо очищення водойми, через певний час, підхопило полтавське ПП «Будзабезпечення» прибувши в наші краї з своїм земснарядом.  ...

 

Як розповів виконроб цього підприємства Микола Муліка, внаслідок завершення даного проекту, русло річки поглиблено на загальному відрізку близько2,5 км. Це і основне русло від Шкурупіївки до мосту через Говтву на об’їзній дорозі на Дніпро, і стариця, що «прилягає» до села Хоружі. Глибина розчищення русла в основній його частині – 4 метри, ширина – 40 метрів. Глибина «стариці» – 3,5 метрів, ширина – 35 метрів, довжина – близько 800 метрів. Роботи здійснювалися за рахунок коштів, виділених зі спеціальних екологічних фондів Полтавської обласної та Решетилівської селищної рад. Нині працівники, причетні до роботи та зберігання земснаряду, яким здійснювалося поглиблення Говтви останнім часом: виконроб Микола Муліка, сторожі Микола Закапко та Анатолій Бондар, машиністи земснаряду Віталій Джос та Микола Четверик – дуже сподіваються на те, що і в нинішньому році вони матимуть можливість чисти водойму, але вже в іншому місці.

І не зовсім марно сподіваються. Адже, як вдалося дізнатися у Решетилівського селищного голови Володимира Кузьменка, керівництвом селищної ради вже розроблено, в різних інстанціях погоджено та затверджено проект на подальше розчищення русла Говтви протяжністю близько2,5 кмвід урочища «Дубина» в Решетилівці в напрямку села Сені через так звану «Велику ропу» – чимале  болото, що утворилося замість річкової протоки. За попередніми даними ціна робіт по його виконанню – близько 32 млн. грн. Нині проводиться пошук коштів для його реалізації, та виконавця робіт визначеного на основі тендеру. Чи виділять з облбюджету кошти для осушення болота поряд з нашим містом і чи виграє  тендерні перегони з цього приводу ПП «Будзабезпечення»,  дізнаємося найближчим часом.

 

Володимир Бондаренко


Дополнительная информация